Loading...

HEALING AREA

Denní dávka čerstvé žábí energie: připravte se na naše jídlo pro vaše tělo a mysl i mimo ni! Workshopy, rozhovory, diskuse, umění a řemesla a další setkání třetího druhu v jemném prostředí našeho žabího budoáru. Den otevřeme s přednáškou jógy nebo jinými protahovacími cvičeními, abychom mohli uzavřít soumrakovou rituální hudbu. Neváhejte a podívejte se na festivalový časový harmonogram!

Pátek 10–11:30Vdech – výdechPátečního ranního workshopu se ujme Petr Minster, jogín s více než osmnáctiletou zkušeností. Kromě jógy se věnuje také žonglování, tanci i pohybově-terapeutickým metodám.

Těšit se můžete na originální podání propojující bohatou zkušenost s osobitým přístupem. Tentokráte se zaměřením na dechové praxe.
s Petrem Minsterem
https://www.facebook.com/petr.minster
Pátek 11:30–13:00Výroba hojivého měsíčkového balzámuŠárka vás na svém workshopu provede výrobou měsíčkového hojivého balzámu, který se hodí na všechny kožní problémy:
„Od doby, kdy mi pod rukama vznikla první měsíčková mastička, uběhlo 10 let. Hnala mě tehdy touha naučit se, jak správně a efektivně využít potenciál léčivých bylin. Čím víc jsem věděla, tím širší obzory se mi otevíraly. Můj zájem o přírodní kosmetiku rostl a brzy jsem se pustila do pleťových krémů, sér, odličovačů, peelingů… Hraju si s vůněmi i se složením. Je to pro mě psychohygiena a relax od mé práce s lidmi s bolavou duší.“
se Šárkou
https://www.facebook.com/sarka.jarosova.79
Pátek 13:00–15:00Bylinková výpravaS Májou se vydáme na procházku po okolí a probereme, co všechno se dá sbírat a využívat k jídlu i léčení.s Májou https://www.facebook.com/maja.ve.750
Pátek 15:00–17:00Relaxační malování čajovými lístkyČajové relaxační prokreslení do naší fantazie
Pojďte si odpočinout a uvolnit s jednoduchou, lehce experimentální výtvarnou technikou tzv. malování čajem – nebo chcete-li „čajové čarování“ 🙂

Vytvoříme si obrázek, jehož základem je pigment z čajových lístků a následně jej dotvoříme tužkou nebo pastelkami podle své fantazie.

Věřte, nebo ne, ale jemný pigment čaje dokáže na papíře vytvářet velmi zajímavé obrazy, a co v nich uvidíte, to už je jenom na vaší mysli 🙂 Hlavní záměr je relax a plynuti na vlně naší představivosti…
s Veronikou
https://www.facebook.com/VeronikaHejlovaArt
Pátek 17:00–18:00Odlehči siJak pracovat s kosterním svalstvem, aby nebolely klouby a páteř jásala radostí 🙂 Bude obsahovat jednoduché a bezpečné cviky, lehkou teorii k pochopení, proč může bolest v těle vznikat… Prakticky přenositelné do života.s Eridani
https://www.facebook.com/masaze.eridani
Pátek 18:00–19:30Stromolezení – cvičení na stromechStromojóga/Treeyoga

Procítěné lezení na stromy, při kterém se propojí fyzická námaha, dech, adrenalin a příznivý vliv stromů na lidskou mysl i tělo. Účastníci workshopu budou seznámeni s teorií postupného pronikání do korun stromů. Začínáme na zemi, končíme v korunách, což přináší dechberoucí výhledy.

Začátečníci se dozvědí, jak na to, pokročilí budou moci přispět svými zkušenostmi. Tento kurz bude fyzicky náročnější – musíme rozehřát svaly, a vyžaduje to čistou mysl. Pivko a jiný látky si prosím nechte až po cvičení.
s Vinckem https://www.facebook.com/native.vincenzo
Sobota 10:00–11:00Hathajógová rozcvičkaHathajógová rozcvička okořeněná záměrem napojení se na místo skrze energii první čakry. Ranní osvěžení pomocí vlastních zdrojů: těla, dechu a energie.s Vendulou https://www.facebook.com/vendula.tomkova.3
Sobota 11:30–13:00Workshop přírodní magiePráce s bylinami a přírodními materiály, inspirace k využívání přírodních sil a spirituality s nimi spojené. Oživování dávných zvyků starých kultur a jejich přizpůsobování tak, aby odrážely myšlení a duchovní potřeby dnešního člověka.

Na programu bude seznámení se základy používání přírodní magie v praxi – vykuřování a výroba vlastních vykuřovadel, výroba ochranných amuletů a očistné rituály. K dispozici bude veškerý materiál k výrobě i dozdobení osobních magických předmětů.

Workshop se zakončí jednoduchým společným rituálem a tematickým ochranným malováním na obličej.
s Visimira
https://www.facebook.com/visimira.cz
Sobota 13:00–14:00Psychedelická evoluce?Novinky z výzkumu psychedelik, směřování psychedeliky asistované psychoterapie, integrace do systému péče o duševní zdraví…s Filipem Tylšem
https://www.facebook.com/filip.ryba.148
Sobota 14:30–16:30Ceremonie s Rapé + energetické očistyRadek a Petr Czadernovi se zabývají problematikou osobního a duchovního rozvoje, šamanismem, celostním léčením a související prací s potlačenými emocemi a traumaty. Mimo jiné pro svou práci používají také mistrovské rostliny a medicíny a s jednou z nich, s medicínou Rapé, se budete mít možnost na místě seznámit. Dále budou pro zájemce na místě provádět energetické očisty a konzultace.s Radkem a Petrem Czadernovými
https://www.facebook.com/kapitan.pikard + https://www.facebook.com/profile.php?id=100016558215686
Sobota 17:00–18:30Kruh HlasuSejdeme se se společným záměrem zazpívat si pro radost – budeme zpívat se slovy i bez, hrát na nástroje, mručet, bručet, improvizovat, vyjadřovat se hlasem. S sebou si můžete vzít nástroje k doprovázení a podkresu zpěvu.s Jirkou Hokrem https://www.facebook.com/EnergieZeme
Sobota 18:30–20:00Žonglovací a bubenický jamV sobotní podvečer se na Healing Area uskuteční žonglovací jam/workshop, který povede Patrik.

K tomu rozpoutáme bubenický jam – určitě dorazte se svými nástroji, ať se to točí!
s Mantis Flow https://www.facebook.com/MantisFlow
https://www.instagram.com/mantis_flow/
Sobota 21:00–22:00Zvuková lázeňPojďte se vyladit a ponořit do zvuků, vibrací, klidu, sebe sama. Čekají na vás kouzelné tóny tibetských mís, rytmy bubnů, melodie hlasů i dalších netradičně-tradičních nástrojů.

S sebou doporučujeme: kvalitní podložku s dekou, občerstvení i dostatek vody.

Co je zvuková lázeň? Lehnete si na pohodlnou podložku, zavřete oči a zvuky vás zavedou do bezčasí, klidu i uvolnění. Když lázeň skončí, budete si možná myslet, že to celé trvalo chvíli, místo 60 minut.

Pokud to dovolíte, zvuková lázeň bude „vyprávět příběh“ (nástroje, jejich zvuky a vibrace se různě budou střídat, prolínat, pulsovat), který bude blahodárně působit na všechny zúčastněné.

Některé z možných přínosů zvukových lázní: • navození stavu klidu, relaxace, vyrovnanosti, • podporují vnitřní rovnováhu, regeneraci organizmu, zdraví, • harmonizují tělo na úrovni fyzické i energetické, • uvolňují vnitřní napětí a stres, bloky, traumata, staré vzorce i problémy s nespavostí, • podporují možnost změny a vývoje v našem životě, • podporují a prohlubují sebeuvědomění a sebevědomí. Nejedná se o klasické hudební vystoupení, pro mnohé je to spíše přínosný a nevšední zážitek.
s Lukášem Severou
https://www.facebook.com/ZvukovaLazen
Neděle 11:00–12:0Protahovací „tanečně-pohybový“ workshopProtančili jste víkend, nebo k vám naopak přichází skutečné uvolnění až s koncem? Protahovací „tanečně-pohybový“ workshop se Zuzanou je zaměřený na protažení všech k tanci potřebných svalů a nalezení skrytých rezerv, které může tělo využít k uvolnění v tanečním pohybu.

Sejdeme se v neděli v 11.00 prostoru Healing Area, a kde skončíme, bude záležet jen na nás.
se Zuzkou Smugalovou
https://www.facebook.com/zuzana.smugalova