Loading...

Spinney Lainey

Reson8 Music (GB)

Live set na hlavní stage: 2019-06-22 15:00:00

Spinney Lainey je Lainey Round z Anglie, progresivní producent psytrance a klasicky trénovaný hráč na flétnu.

Její vášeň pro hudbu začala ve věku osmi let, kdy se začala učit flétnu. Po absolvování oboru Klasická hudba v roce 2001 začala skládat, improvizovat, nahrávat a hrát hudbu v širokém spektru hudebních stylů, a to jak u hudebníků v tuzemsku, tak i v zahraničí, při tvorbě různých hudebních projektů, kapel a spolupráce a při práci jako sezení hudebník.

Během této doby, Lainey vyvinul její vášeň pro psytrance a byl nejprve objeven po odeslání videa na Youtube její busking na její flétnu na ‚Basic‘ od Zyce na Piccadilly Circus (to lze nalézt na jejím Youtube kanálu – odkaz níže). Video způsobilo pocit a šlo virové. Poté, co viděl toto video, Zyce požádal ji, aby nahrála flétnu pro ‚Basic‘ a remix byl dělán, který může být slyšen na její zvukové stránce. Pokračovala ve spolupráci se Zycem na celkem 5 skladbách, včetně EP, „Fluting“, který byl na prvním místě v Beatportu. Lainey pokračoval v práci s mnoha dalšími producenty ve scéně, včetně Lyctum, Flegma, Mindwave, Starlab, Pulsar & Thaihanu, Elegy, Argonnight, Axer & Shabot, Alpha & Omega, Dreamstate, Moon Tripper, Zweep, Agent Kritsek a Ekuneil.

Spinney Lainey je jednou z nejrychleji se rozvíjejících ženských producentek na scéně. Všechna její sólová vystoupení hrála velmi dobře a všichni dosáhli první desítky v žebříčcích Beatportu s jejím posledním sólovým vydáním.