Loading...

Hedflux

Feel Life Music (GB)

Hedflux je psychedelický hudební projekt DJ / producent / zvukový psyentista Steve Young.

Pocházející ze Skotska a ponořený do elektronické hudby více než dvě desetiletí, Steve začal deejaying v roce 1992 a naučil se hudební produkci doma, zatímco sleduje akademický zájem o fyziku a matematiku. Poté, co absolvoval v roce 2004 s PhD v kvantové fyzice, on opustil akademii a strávil pět let pracoval v tech průmyslu, během této doby neúnavná touha žít ze srdce ho inspirovala, aby konečně skončil zaměstnání v roce 2010 a ztělesnit jeho hudební vášeň úplně.

Kombinace rytmických prvků přestávek a techna se zvukovou geometrií psytrantu se Hedflux stal synonymem stylů známých jako „psybreaks“ nebo „psychedelic tech-funk“, což je cesta pro rostoucí skupinu umělců, kteří rezonují se zvukem, a sdružování lidí ze samostatných hudebních scén. Styl sleduje příklad 2010 „Mindcell“. Mindcell, který strávil 10 týdnů na vrcholu žebříčku Beatport Breaks a stal se třetí nejprodávanější melodií roku, vyhrál cenu „Best Track“ v soutěži Breakspoll Awards 2011.

Hedflux se během posledních pěti let vydával na turné po celé Británii, Evropě a Austrálii a jeho zvuk se nyní rozšiřuje a rozšiřuje o více rytmů a drážek. V roce 2014 uvedl na trh vlastní nahrávací společnost Luminus Music a prostřednictvím online kurzů, přednášek a workshopů aktivně usiluje o to, aby se do zákulisí dostali nové talenty.